sv

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagramda Satış Yaparak Para Kazanmak  son zamanlarda en yaygın ve en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir , Instagram fotoğraf paylaşım amacı ile yola çıkmış herkesin hemen hemen bildiği popüler sosyal medya uygulamasıdır.

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

 

İnsanlar Instagramın gücünü farkettiklerinde ise bu sosyal medyanın renkli yüzünü bularak ticari amaçlarla kullanmaya başladılar.

Takipçi sayıları artan Instagram kullanıcıları on binlerce hatta yüz binlerce insanı bir araya toplayarak insanlara ürün tanıtımlarını yaparak beğenen kullanıcılar ise ürünleri sipariş vererek Instagram artık genel olarak kullanıcı çoğunluğu ile Ticari bir Platform  haline geldi.

İnstagramda Satış Yapmak İçin Ne Gerekiyor ?

İnstagram’dan ürün satmaya karar verdiyseniz bu platformu çok hızlı ve satış hesabımıza diğer Instagram sayfalarına reklam vererek dikkatli bir şekilde ve profesyonel bir şekilde kullanacağız.

Instagram’da Ne Satacaksınız ?

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram’da ürün satmaya başlamaya başlamak için en kritik nokta  ise nasıl bir ürün satacağınızı karar vermektir. Hangi ürün grubunda satış yapacağınız çok önemli bir noktadır çünkü bir alana yönelmeniz , kitlenizi sadece bir yönde oluşturmanız ve belli bir konu üzerinde toplamış olduğunuz takipçi kitlesi sizin için çok iyi ve akıllıca olacağından eminim.

Bir Atasözü der ki ” Her yerde olan hiçbir yerde , hiçbir yerde olan ise her yerdedir”.

Başarılı Rakipleri Araştırın Ve İyi  Analiz Edin

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagramda ürün satışı yaparak para kazanmak ,  çalışan binlerce kullanıcı var ve siz kategorinize uygun  girişimci ve bu alanda tecrübesi olan Instagramda satış yapan ve belirli bir alana gelmiş yüksek takipçi kitlesi olan başarılı instagram satıcılarını hangi ürünü satacağınızı karar verdikten sonra bu alanda iş yapan instagram kullanıcılarını inceleyerek hesap açabilirsiniz. İncelediğiniz Instagram hesaplarında göze çarpan bir özellik varsa Bunları not alarak ve biryere kayıt ederek kendi hesabına uygulamayı unutmayın.

Etkili Bir Instagram Kullanıcı İsmi Önemli !

Instagram’da satacağın ürünü belirlediniz ve Instagram rakiplerimizde iyice analiz ettik ise sıra İnstagram kullanıcı adı bulmaya instagram’da sizi üst sıraya taşıyacak ve satacağını ürüne uygun etkili bir Instagram kullanıcı ismi bulmaya geldi.

Burda önemli olan noktalardan biri instagram kullanıcı adı akılda basit bir şekilde kalmalı etkili bir isim olmadılar.

Bu nedenle İnstagram hesabına isim bulurken çok uzun ve gereksiz isimlerden kaçının anlamsız isimler kurmayın. Daha önceden bu kullanıcı ismi kullanılmış olabilir araştırmadan da kullanıcı ismi koymanızı tavsiye etmem işinizde sıkıntılar çıkarabilir.

Özgün Etkili Ve Kaliteli Bir Logo Tasarlayın 

Instagramda satış yapmadan önce sizi diğer satıcılardan ayırıcak etkili bir yöntem ise profil logonuz olacaktır.

İnsanlar, Instagram’dan alışveriş yapmadan profilleri inceler  ve İntenet üzerinde şikayetleriniz var mı diye araştırma yaparlar şikayetleriniz varsa bunlara çözüm sunarak daha kaliteli bir hizmet sunabilirsiniz.

 

Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesabınızı açmak için belirlediğiniz isimle beraber Instagram’da hesap açabilirsiniz.

Rakiplerinizi analiz ettiğiniz  ve bir kenara not aldığınız bilgileri hesabınıza uygulayabilir yaptığınız veya yaptıracağınız profil fotoğrafını kullanarak hesabınızı açarak , açtığınız instagram hesabınızda iletişim bilgileri eksiksiz bir şekilde bilgileriniz girmek ve İnstagram’da sizi tanıtacak biyografi kısmını insanların size güven sağlaması amacı ile yazmanız sizin için iyi olacaktır.

İnsanların size ulaşması için veya bilgilendirme için biyografisi kısmına ödeme bilgileri nedir , kapıda ödeme var ise , kapıda ödeme veya Havale&EFT  bunun dışında özel mesaj kabul ediyorsanız “Sipariş İçin Dm  veya Sipariş İçin Mesaj atabilirsiniz” diye belirtebilirsiniz.

Instagramda Ürünleri Nasıl Tanıtcağız ?

Profili oluşturduk ve gerekli bütün bilgileri girdikten sonra sıra satış yapacağınız ürünümüzü tanıtmaya geldi ürünlerinizi kaliteli bir şekilde hazırlayarak İnstagrama yükleyip gerekli açıklamayı yazarak #hashtag yani etiket ürünle ilgili açıklamayı yazabilirsiniz. Mesela ayakkabı satan bir hesabınız var #ayakkabı, #sporayakkabı ,#satlıkayakkabı gibi etiket kullanarak insanların aradığı etiketlerde çıkmanız mümkün etiket kullanırken # işaretini kullanayı unutmayın.

 

Instagram’da Takipçilerimi Nasıl Arttıracağım ?

Instagram'da takipçi artırma

 

Takipçi Sayısını Arttırın 

Instagram’da satış yapacağınız öncelikli kişiler takipçiniz  ne kadar çok takipçiye ulaşırsanız ürünlerinizi tanıtmak ve satmak o kadar kolay olacaktır bunun için sizin takipçileriniz yükselmesi için reklam şart olacaktır. Yani bu takipçi kitlemizi reklamlar ile yükselteceğiz kimlere reklam vereceğimiz ise diğer yüksek Takipçili saygılar bunlar mizah sayfası olabilir , söz sayfası olabilir yani insanların eğlendiği ve iyi kitleye sahip olan Instagram sayfaları ile iletişime geçerek reklam verebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli