sv

Evde Ürün Paketleme İşi Ve Başvuru
Bir çok ev hanımı ailelerine destek olmak için evde ek iş yaparak para kazanmak istiyor, aynı zamanda üniversite öğrencileri de okul harçlıklarını çıkarmak ve ailelerine yük olmamak için ek işlere başvurmakta.

Evde ek iş olarak yapabileceğiniz bir çok iş çeşidi bulunmakta. Bu iş çeşitleri arasında ev hanımları ve öğrencilerin en çok tercih ettikleri paketleme işleri olarak bilinmekte.
Evde plastik bardak paketleme işi yaparak aylık 1500-2000 TL arası para kazanmak mümkün. Bazı evlere ek iş veren firmalar düzenli olarak çalıştıkları kişilere SSK bile yapmakta. Sizde evinizden plastik bardak paketleme işi yapmak istiyorsanız bu tür ilanları kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Evde plastik bardak paketleme nasıl yapılır?

Plastik bardak paketleme işi veren firmalar, gelen başvuruları titizlikle ve özenle değerlendirip karar verdikten sonra başvuru sahibine dönüş yapıp adres bilgilerini alırlar. Daha sonra işi verecekleri adrese giden iş veren firma, gerekli tüm malzemeyi işi yapacak kişiye sayılı olarak teslim eder. Plastik bardak paketleme işinde ki malzemeler;

Karton yada plastik bardak

Şeffaf ambalaj poşeti

Paket lastiği

Eldiven

Paketleri dizeceğiniz büyük paket kolisi

Verilen bu ekipmanların ardından iş veren firma paketleme işini nasıl yapacaklarını çalışacak olan kişi yada kişilere tarif eder anlatır. Her bir ambalaj poşetine 50 adet dizilecek şekilde tüm detaylar anlatılır. Eksik dizilen paketler için firma ödeme yapmayacağını en başından belirtir. İş veren firma düzenli ve titiz bir şekilde işi teslim almak ister. Firma verilen işleri her gün yada 2 günde bir gelip evinizden teslim alır.

Paketleme işinden ne kadar kazanırsınız?

Bu tür plastik bardak paketleme işi veren firmalar genellikle paket başına ücret öderler. Paket başına yaklaşık olarak 1 TL verirler. 10 paket plastik bardak paketlerseniz 10 TL kazanırsınız. 100 paket bardak paketlerseniz günlük 100 TL kazanırsınız. Her ay 20 günlük iş veren firmalar aylık olarak size 2000 TL ücret ödemesi yapar. Günlük ne kadar çok paketleme işi yaparsanız o kadar çok kazanma imkanınız olacaktır.
Tabi ki bu oranlar iş veren firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalar paket başına 50 kuruş verir, bu şekilde bile 20 günde 1000 TL kazanmanız mümkün.

Paketleme işi veren firmalara nasıl başvuru yapılır?

Türkiye genelinde bir çok firma evlere paketleme işi vermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Ankara, Adana gibi büyük şehirlerde evlere ek iş veren firmaların sayısı çok daha fazladır. Bu şehirlere uzak olsanız bile iş veren firmaların bulunduğunuz şehirlerde de şubeleri oluyor, o yüzden firma bu şehir dışındakilere de ek iş verebiliyor.

Plastik bardak paketleme işi veren firmanın ilanına aşağıda yer alan basit başvuru formunu doldurup göndererek başvuru yapabilirsiniz. İş veren firma gelen başvuruları değerlendirdikten sonra size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Alyan anahtarları (İngilizce yazılışı Allen anahtarı) ulaşılması güç yerlerde bulunan vida ve civatalara rahatla erişmek üzere tasarlanmıştır. Altıgen kesitli, yuvarlak başlı uçları vida deliklerine rahatça girerek vidaları sıkıp gevşetebilir. Alyan anahtarlarının uzun yapısı, dar yerlere erişim imkanını arttırıyor.
Alyan anahtarları genellikle 1.5 milimetreden başlayıp, 17 milimetreye kadar uzanan farklı boyutlardan oluşan setler halinde satılır. Bu ürünler genellikle nalburların ve Bauhaus, Koçtaş, İkea, Tekzen ve Praktiker gibi büyük yapı marketler de uygun fiyatlara satılır. Fabrikalarda üretilen alyan anahtarları, paketlendikten sonra satışa hazır hale gelirler.

Bu ilanımızda sizlere, tadilat ve tamirat işlerinde kullanılan alyan anahtarlarının, fabrikalarda hangi aşamalardan geçerek üretildiğinden ve en önemlisi, bu ürünleri evinizde paketleyerek nasıl para kazanacağınızdan bahsedeceğiz. Hazırsanız evde ek iş yaparak para kazanacağınız alyan anahtarların üretim aşamasına geçelim.

Alyan – Allen anahtarı nasıl yapılır

Üretim, dört metre boyunda altıgen kesitli çelik çubuklarla başlıyor. Öncelikle kısa bir parça test edilerek çeliğin hem yeterince sert hem de esnek olduğu teyit ediliyor. Bir başka parça, elmas uçlu bir aletle bastırılarak bir oyuk açılıyor, elmas ucun girdiği derinlik çeliğin sertliğini gösteren diğer bir ölçüm.

Çelik, tüm testlerden geçerse dört metrelik çubuklar kısa parçalar halinde kesiliyor. Kesiti bozmamak için altıgen profilli bir kesme presi kullanılıyor. Ardından her parçanın ucu farklı bir torna makinasında, bilgisayarlı aletlerle şekillendiriliyor.

Bir başka bilgisayarlı tornada ise, altıgen açıları bozmadan, parçanın ucuna küresel bir şekil veriliyor. Parçalar otomatik bir sistemle bakır rezistanslı bir ısıtıcıya yükleniyor. Rezistans, parçanın bir noktasını 600 derece ısıtarak yumuşatıyor. Ardından mekanik bir alet çeliği yumuşak yerinden bükerek L şekline getiriyor. Alyan anahtarları yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Sıradaki adım çeliğin iyice sertleştirilmesi için anahtarların ısıl işleme tabi tutulması.

Parçalar bir fırında kızdırıldıktan sonra yağa daldırılarak soğutuluyor. Ardından biraz daha düşük ısılı bir fırında tekrar kızdırılıyor. Isıl işlem çeliği güçlendiriyor ama geride kalıntı bırakıyor. Yıkama ve kurulama işlemleri parçaları temizliyor ama mat görüntüyü gideremiyor. Bu nedenle parçalar içinde seramik taşlar ve parlatma solüsyonu bulunan titreşimli bir makinaya aktarılarak temizlenip parlatılıyor. Manyetik bir yürüyen bant, anahtarları taşlar arasından toplayıp mısır taneleriyle dolu bir tambura aktarıyor. Anahtarlar tamburda dönerken, mısır taneleri parlatma işleminden kalan nemin tümünü emiyor. Anahtarlar böylece pırıl pırıl oluyor ama daha yapılacak işlemler var

Dünyanın en rahat ve en çok kazandıran iş çeşitlerinden birisi sanırım evde ek iş yapmaktır. Evde oturduğunuz yerden farklı ek iş modelleri ile ek gelir sağlayıp güzel paralar kazanmak mümkün. Bazı ek iş veren firmalar düzenli iş yaptıkları kişilere SSK bile yapmakta.

Ev kadınlarının tercih ettiği ek iş modellerinin başında paketleme işleri gelmekte. Evde yapılabilecek bir çok paketleme işi mevcut. Ama bunların içinde en çok kazandıranı ise anahtarlık paketleme işi. Evde anahtarlık paketleme işi yaparak aylık 3000 TL kazanmak mümkün.

Anahtarlık paketleme işi nasıl yapılır?

Hemen hemen herkes ev anahtarları için yada iş yeri anahtarları için rahat bulabilmek yada görüntü süs olsun diye anahtarlık kullanır. Bu anahtarlıkları ilk aldığımız da ağızları kapalı şeffaf ambalajlarında olur. İşte evde anahtarlık paketleme işinde yapmanız gereken, size verilen anahtarlıkları şeffaf ambalajlara yerleştirip ağızlarını kapatmak. Daha sonra işlemi biten ambalajları karton kolilere sayıp yerleştirmek.

Firma yetkilisi size işleri sayılı olarak teslim edecek. Aynı zamanda paketleme işlemi yaparken gerekli olan tüm malzemeleri de sayıp teslim edecek. Bu malzemeler içerisinde yapıştırıcı, karton koli, koli bandı ve maket bıçağı yer almakta. Yetkili kişi paketleme işini ve ambalajlarını ağızlarını nasıl yapıştıracağınızı sırası ile anlatacak. Ek iş veren firma iki günde bir yada üç günde bir işlemi biten anahtarlıkları sizden teslim almaya gelecek. Sayıp teslim aldığı her ürünün parasını size haftalık olarak peşin ödeyecek.
Paketleme işinden ne kadar kazanılır? Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Paketleme işlemleri biten ürünler firma yetkilisi tarafından titizlikle kontrol edilip sayılacak. Eksiksiz ve sorunsuz yaptığınız her anahtarlık paketi başına 1 TL kazanırsınız. Günlük 100 yada 200 adet anahtarlık paketleyebilirsiniz. Bu da günlük 100 TL yada 200 TL kazanacağınız anlamına gelmekte. Firma sizden memnun kalırsa eğer, tüm anahtarlık paketleme işlerini size yaptıracaktır. Böylelikle günlük 100 TL yada 200 TL den hesap yaparsak, anahtarlık paketleme işinden aylık 2400 TL yada 3000 TL para kazanırsınız.

Anahtarlık paketleme ek iş ilanına yazımızın en altında yer alan başvuru formunu doldurup göndererek başvuru yapabilirsiniz. Ek iş veren firmalar yapılan tüm başvuruların listesini bizden ister, verdiğimiz başvuru listesinde ki adayları detaylı olarak inceleyip, iş yoğunluğuna göre ulaşıp adres bilgilerini ister ve işleri teslim eder.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli