sv

Blog Yazarak Para Nasıl Kazanılır ?

Blog Yazarak Para Kazanma

Blog Yazarak Para Nasıl Kazanılır ?

 

Blog Yazarak Para Nasıl Kazanılır  için içinizde bir  sabır olması gerektiğini düşünüyorum çünkü blog yazamak site ile ilgili  bazı sıkıntılar sizin canınızı sıkabilir fakat birçok iyi tarafı olduğunu söyleyebilirim.

Blog yazarak para kazanan birçok arkadaşımız var ve çok iyi rakamlar kazananlarda var tabiki ayda yüz binler kazanan sitelerde var bunlardan en basiti Türkiye’nin tanıdığı webtekno  Teknoloji bilgileri ileten web sitesidir.

Tabiki siz bu rakamları hemen kazanamzsınız ama 2-10 yıl sonra belki sizde o konumlara gelebilirsiniz , siz ilk blog açtığınızda ortalama 2 ay birşey kazanmayı beklemelisiniz çünkü Google Adsense Para kazanmaya başlayacağımız için adsense politikalarını uygulamamız gerektiği için bir müddet beklememiz gerekecek.

Ücretli Blog Mu, Ücretsiz Blog Mu ?

Blog yazarak para kazanma

Ücretsiz blog açarak para kazanmanız mümkün fakat , ücretli Blog açmak daha karlıdır  niye diyecek olursanız Google .com , .net gibi uzantıları sevdiğini söyleyebilirim yani blogger’dan açacağınız ücretsiz blogspot.com uzantısı uzun ve İndexlenmesi zor olduğu için .com veya .net gibi uzantıları tercihi etmenizi tavsiye ederim ve bu uzantılar ücretlidir.

Blog Açtık Fakat Para Nasıl Kazanırım

Evet blogumuzu açtık yazıları özgün ve en az 300 kelimelik tavsiyem  600   kelimelik ve özgün bir şekilde yani kendiniz emek ederek yazın , kopya , çalıntı içerik gibi sıkıntılar Google Adsense politikalarına uymadığı için reklam gösterimine için vermez ve  blogunuzda İletişim , Hakkında , Gizlilik Politikası Gibi gerekli sayfalar var ise ve ortamla 10.000 bin ziyaretçi gibi toplam trafik varsa adsense  başvuru Yaparak 1 hafta veya 1 ay gibi bir süre içerisinde kabul edilecektir , ve para Kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu İçerik Reklamları

Blog Yazarak Para Nasıl Kazanılır için bloğunuz belirli bir kitleye ulaştı ise sizden küçük bloglar veya size tanıtım yazısı vererek sizin web sitenizde yayınladığınız içeriklerden  gelir elde edebilirsiniz veya görüntülü reklam gibi çeşitli reklam türleri vererek gelir elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı ( Affiliate marketing)

Satış ortaklığı veya diğer adı ile gelir ortaklığı olarak bir firmanın ürünlerini veya hizmetlerini blogunuzda yayınlayacağız ürünlerin size ait olan linklerden satılan ürünlerden komisyon alacaksınız  bu yöntem pek bilinmese’de blogunuzda iyi bir ziyaretçi oranı varsa  görüntülü reklamlardan daha fazla kazanma ihtimalinz tabiki vardır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli